Aktualitātes

AK pilsoņiem saglabājas līdzšinējā veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtība Eiropas Savienībā

Kopš 2021.gada 1.janvāra Apvienotās Karalistes (AK) pilsoņu tiesības saņemt veselības aprūpi Latvijā nosaka Tirdzniecības un sadarbības līguma starp ES un AK Sociālās drošības koordinācijas protokols, kurš nosaka, ka AK pilsoņiem saglabājas līdzšinējā veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtība Eiropas Savienībā.

 

Tas nozīmē, ka AK pilsoņi var turpināt saņemt nepieciešamo medicīnisko palīdzību Latvijā īslaicīgas uzturēšanās laikā, kā arī spēkā paliek iepriekš izsniegtās S1 veidlapas (vai to ekvivalenti), kas nodrošina visu valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu Latvijā.

 

Vienīgā izmaiņa, uz kuru vēlamies vērst uzmanību, ir AK izsniegto veselības apdrošināšanas karšu dažādība. Vēl joprojām ir spēkā iepriekš izsniegtās Eiropas veselības apdrošināšanas kartes, bet pielikumā ir iespējams apskatīt arī citus formātus, ar kuriem savā praksē var nākties sastapties. Visas dažādās kartes ir spēkā esošas līdz to derīguma termiņa beigām.

 

PIELIKUMS

 

 

Nacionālais veselības dienests

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atpakaļ