Aktualitātes

Godinot komunistiskā genocīda represijas upurus un Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībniekus Priekules novadā

Pirms 79 gadiem, naktī no 13. uz 14.jūniju, teju 15 000 Latvijas valsts iedzīvotājus masveidā izveda uz Sibīrijas, Tālo Austrumu un Tālo Ziemeļu apgabaliem. Priekules novadā ir trīs represēto piemiņas vietas – Priekulē, Krotē un Virgā, kur tika aizdegtas sveces un nolikti ziedi. Ikviens varēja ierasties, lai pieminētu un godinātu tās tālās nakts skaudros notikumus.

Sestdien, 13.jūnijā, Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska un pagastu pārvalžu vadītāji devās apciemot represētos iedzīvotājus viņu pašu mājās, kur tiem dāvāja zemenes un finansiālu atbalstu. Sestdien tika apciemoti arī Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieki.

Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska apciemoja septiņpadsmit Priekules pilsētas un trīs Priekules pagasta represētos ļaudis. Tāpat priekšsēdētāja devās ciemos pie diviem Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem.

Kalētu pagasta pārvaldes vadītāja Agrita Driviņa apciemoja divus Kalētu pagasta represētos ļaudis.

Gramzdas pagasta pārvaldes vadītājs Dzintars Kudums apciemoja vienu Gramzdas pagasta represēto iedzīvotāju un divus Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībniekus.

Bunkas pagasta pārvaldes vadītāja Patricija Andersone apciemoja desmit Bunkas pagasta represētos ļaudis.

Virgas pagasta pārvaldes vadītāja Daiga Egle apciemoja astoņus Bunkas pagasta represētos ļaudis un divus Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībniekus.

FOTO ATSKATS NO 13.JŪNIJA

 

 

Atpakaļ