Aktualitātes

Mazināti ierobežojumi kultūras apmeklējumiem

Covid-19 saslimšanas dēļ ārkārtējā situācija saglabājas un ierobežojumi pagarināti līdz 9. jūnijam. Tomēr ir arī pozitīva nots. Ministru kabineta noteikumi turpmākajās nedēļās atļauj cilvēkiem pulcēties. Ierobežojums -  25 cilvēki un ievērojot 2 metru distancēšanos. Šie nosacījumi attiecas gan uz iekštelpām, gan ārtelpām. Bet ir viens aspekts, kas jāņem vērā -  organizētie pasākumi iekštelpās nedrīkst būt garāki par 3 stundām. Uz ārtelpām tas neattiecas.

               No 14.aprīļa līdz 15.maijam Priekules novada bibliotēkās notika grāmatu fonda inventarizācija. Tas tādēļ, lai stingros piesardzības ierobežojumus izmantoti lietderīgi un tad, kad vīruss būs pieveikts, bibliotēkas varētu darboties un sniegt iedzīvotājiem pakalpojumus. Šobrīd Priekules novadā bibliotēkas atvērtas Priekulē, Kalētos un Krotē. Citviet tiek izņemti ikgadējie atvaļinājumi (vairāk par darba laiku – ŠEIT).

Ar jūliju visas novada grāmatu krātuves darbosies ar pilnu jaudu.

 

Ar 13. maiju pakāpeniski durvis ver Latvijas muzeji. Iedzīvotāju ērtībām platformā muzeji.lv  regulāri tiek apkopota informācija par atvērtajiem muzejiem un to piedāvājumiem, kā arī apmeklējumu ierobežojumiem.

Apmeklētājiem jāņem vērā, ka muzeja apmeklējums iespējams tad, ja nav novērojami saslimšanas simptomu. Arī muzejos jāievēro 2 metru distance no citiem apmeklētājiem, izņemot, ja esat no viena mājsaimniecības.

Savukārt muzeji un senlietu krātuves nodrošina apmeklētājiem iespēju mazgāt rokas ar ziepēm vai dezinficēt rokas.

 

"Ar savu distancēšanās darbu esam nopelnījuši atvieglojumus, un tas ir būtiski, lai soli pa solim atgrieztos arī kultūras dzīves asinsrite. Arī turpmāk viss ir mūsu pašu rokās - ievērot fiziskās distancēšanās un citus drošas sadzīves noteikumus būs primārais uzdevums, un esmu drošs, ka mūsu nozare to paveiks ļoti atbildīgi."

LR kultūras ministrs Nauris PUNTULIS.

 

18. maijs ir vispasaules Muzeju diena. Ik gadu šajā laikā muzejiem pievērsta īpaša uzmanība.

Arī Priekules novadā tradicionāli būtu svinēta Muzeju nakts. Šoreiz plānotais pasākums 16. maijā Kalētos izpaliek, bet novadpētnieki ir padomājuši par citiem piedāvājumiem.

Jauna ekspozīcija izveidota Purmsātu senlietu krātuvē. Kultūras darbinieces Ieva Šteinberga un Daira Šalma aicinās interesentus apskatīt jauno ekspozīciju Purmsātu muižā. Tas viss jau sākot ar 5.jūniju. Lai ievērotu distancēšanās noteikumus, cilvēki tiks informēti un ielūgti.

Arī citviet Priekules novadā senlietu krātuves tiek atvērtas apmeklētājiem.  Vasarā cilvēki vēlēsies ceļot un visticamāk apskates vietas netiks meklētas Eiropā, bet tepat Latvijā. Tad nu mums jābūt gataviem, lai rādītu viesiem to, ar ko lepojamies.

              

Protams, ir bezgala skumji, ka gada centrālais notikums – IKARA SVĒTKI  šogad nenotiks. Tie būtu septiņpadsmitie. Vēl jau būs valdības paziņojumi  jūnijā, kā dzīvosim un rīkosimies tālāk, bet būtu naivi cerēt, ka 2 metru ierobežojumi tiks atcelti vēl šovasar.

Līdz ar to Kultūras darbinieki un pasākumu rīkotāji jau šobrīd domā, kā tuvākajā nākotnē baudīsim kultūru, kādās formās un izpausmēs to piedāvāsim mūsu iedzīvotājiem.

 

 

Gundars Venens,

Kultūras nodaļas vadītājs   

 

Atpakaļ