PIEMINĒS REPRESIJU UPURUS PRIEKULES NOVADĀ

Neviens nav aizmirsts?

Bet ir kapi, kas tikai īstenībā aizbirst,

Bet atmiņā – vaļā līdz galam.

Var redzēt gulošo sejas,

Pēc purva rāvas, pēc mūžīga sasaluma

Joprojām smaržo nāves orhideja.

Uz dvēseles varžacīm gadu desmiti stāv;

Bet ir tik saulaina diena,

Ka pasaulei rādīt tās nepiestāv.

Nekas nav aizmirsts?

/Anda Līce/

Hilda Vīka. Azvestie

Iedzīvotāju nami un sabiedriskās iestādes 14. jūnijā tiks noformētas ar karogiem melnās lentēs. Cilvēki piemin melno dienu pirms 79 gadiem, kad 1941. gada naktī no 13. uz 14. jūniju notika Baltijas iedzīvotāju masveida izvešana uz PSRS Sibīrijas, Tālo Austrumu un Tālo Ziemeļu apgabaliem. Vienā naktī no Latvijas vien tika izvesti vairāk nekā 15 000 cilvēku.

Priekules novada pašvaldībā ik gada sēru dienu piemin represēto piemiņas vietās Priekulē, Virgā, Krotē. 14. jūnijā būs iedegtas sveces un ikviens aicināts nolikt ziedus.

Bet sestdien,  13. jūnijā domes priekšsēdētāja un pagastu pārvaldes vadītāji apciemos represētos ļaudis viņu mājvietās, iepriecinās ar svaigām zemenēm un, kā to paredz  domes lēmums, ar finansiālu atbalstu.

Šādu iepriecinājumu saņems arī Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieki, kas tika iesaukti pret paša gribu un saņēma nozīmīgu kaitējumu savai veselībai.

Černobiļas avārija tiek uzskatīta par lielāko katastrofu kodolenerģijas vēsturē, gan pēc tās seku iespējamā bojā gājušo un cietušo cilvēku skaita, gan pēc saimnieciskajiem zaudējumiem.

Gundars Venens,

Kultūras nodaļas vadītājs