Atklāj Ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas centru.

Ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas centrs atklāts Priekules slimnīcā. Centra remontam līdzekļus ziedojis Armands Šteinbergs.
Svinīga centra atklāšana un izrādīšana notika 19. janvārī. Kā atklāja Priekules slimnīcas valdes priekšsēdētāja Tatjana Ešenvalde, tad sapnis par sociālās aprūpes centru bijis jau sen. Diemžēl tam ilgu laiku nevarēja atrast līdzekļus. Tika daudz diskutēts un runāts ar dažādiem cilvēkiem, novadu un pārvalžu vadītājiem. Arī tagad sadarbība ar bijušā Liepājas rajona novadiem turpināšoties. Sevišķi laba sadarbība izveidojusies ar Grobiņas novadu. Tomēr vienu brīdi sasparojušies un nolēmuši par saviem līdzekļiem veikt nelielu kosmētisko remontu, lai varētu atvērt centru. Pavisam necerēti uzradies cilvēks, kurš vēlējies ziedot slimnīcai savā dzimšanas dienā sadāvināto naudu.
Šobrīd centrā izveidotas 25 gultasvietas un jau tagad centrā uzturas 11 aprūpējamie, no kuriem 10 personas ir guļošas.
Ziedotājs Armands Šteinbergs līdz 1976. gadam ir bijis priekulnieks. Taču tad, kad mamma pārcēlusies uz Jaunpili, viņš devies viņai līdz, jo bijis visai nepaklausīgs. Armanda Šteinberga tēvs joprojām dzīvo Priekulē, tas arī pamudinājis jauno uzņēmēju ziedot līdzekļus Priekules slimnīcai.
Kā atklāj pasākumu organizēšanas uzņēmuma “Fests.lv” darbiniece Zane Auškāpa, tad tā, kā savstarpējā sadarbība jau bijusi sen, tad Armands uzticējis viņai arī savas 50 gadu jubilejas svinības. Kad nonākuši līdz jautājumam par dāvanu pasniegšanu, Zane ierosinājusi, ka varētu sadāvināto naudu ziedot kādai slimnīcai, jo pats Armands Šteinbergs ir materiāli nodrošināts. Viņš minējis par Priekules slimnīcu. Iesākumā doma bijusi ziedot bērnu un jauno māmiņu aprūpei, taču tā, kā Priekules slimnīcā bērnu nodaļa jau vairāk kā divus gadus ir slēgta, tad viņš piekritis Tatjanas Ešenvaldes ierosinājumam ziedot līdzekļus sociālā centra izveidei. Dāvinātājiem tika norādīts slimnīcas konts, kur ar speciālu norādi par mērķi, dāvinātāji varēja pārskatīt savu dāvanai paredzēto naudiņu. Pavisam centra izveidei tika saziedoti 8800 lati, taču kopā tika izlietoti 9200 lati, kur 400 latus finansēja Priekules slimnīca.
Apsveicēju vidū bija gan Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska, gan sociālā dienesta pārstāvji, Grobiņas novada pārstāve, Durbes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Radzēvičs un Vaiņodes domes pārstāvis.
Armands Šteinbergs ir RIGENSIS BANK padomes priekšsēdētāja vietnieks. “Man pašam ir viss! Kāpēc gan nepalīdzēt tiem, kam palīdzība patiešām ir vajadzīga,” nosaka Armands Šteinbergs. Kā viņš atzīst, tad visu mūžu bijis sapņotājs. Un viņš ir gandarīts, ka viens viņa sapnis ir īstenojies. Apskatot izremontētās telpas viņš ir pārsteigts, ka par tik maziem līdzekļiem ir paveikts tik daudz.
Kā atzina slimnīcas pārstāvis Imants Rozenbergs, tad iepirkums veikts tikai par materiāliem, jo darbus veikuši paši un tie ilguši aptuveni 2 mēnešus.
Tatjana Ešenvalde lielu paldies par ieguldīto darbu saka arī Irēnai Grāvei un Imantam Rozenbergam.
Centra iemītniece Mārīte Maija Zeme ir no Rolavas. Skumjas ir viņas atmiņas par nokļūšanu centrā, taču šo brīdi atvieglo iejūtīgais un laipnais personāls. Viņa stāsta, ka centrā strādā brīnišķīgi cilvēki, vienmēr atsaucīgi un pieklājīgi. Viņa novēl centram ilgu pastāvēšanu, lai būtu darbs un veselība gan darbiniekiem, gan slimnīcas vadībai. Savukārt centra darbinieces – aprūpētājas Daiga Letuka un Lienīte Paškovska ar neviltotu prieku atzīst, ka ir patiešām gandarītas, ka var atkal strādāt Priekules slimnīcā, kur abas jau nostrādājušas daudzus gadus.

Bilžu galerija