Ikara svētki Priekulē izskanējuši!

Sestdien, pie debesīm spīdot spožai saulei, ar krāšņu svētku gājienu no Novada domes uz Zviedru vārtiem, tika atklāti ikgadējie Ikara svētki Priekulē. Pirmo reizi svētku gājiens tika organizēts no Priekules Novada domes un pulcēja kuplu skaitu dalībnieku. Tajā piedalījās gan novada pārvaldes, gan Priekules mūzikas un mākslas skola, gan Priekules vidusskola, futbola klubs „Bandava”,  Velo kluba riteņbraucēji, ģimenes ārstu cunfte, kā arī Priekules uzņēmēji un citi interesenti. Gājienu vadīja Priekules Ikars ar savu izredzēto Dārtu jājot uz diviem cēliem zirgiem. Par labu noskaņu rūpējās pūtēju orķestris, kura pavadījumā ikvienam kājas gribot negribot cilājās ritmam līdzi un sirds sitās straujāk kā parasti. Pagastiem apvienojoties Novadā, Ikara svētki ir kļuvuši par svētkiem visam novadam.

Tā kā barons Fon Korfs bija izdevis rīkojumu saimes ļaudīm ierasties tam laikam atbilstošā tērpā, daudzi to bija ņēmuši vērā, tādēļ arī gājienu bija interesanti vērot skatītājiem, jo bija iespējams redzēt gana krāšņus un neredzētus tērpus. Katra iestāde bija parūpējusies par māksliniecisko noformējumu. Netradicionāli svētku gājienu kuplināja dzelzs rumaki jeb rokeri ar saviem motocikliem, ar kuriem interesenti visas dienas garumā tika arī izvizināti.

Pie pils tornīša visus sagaidīja barons Fon Korfs, kurš aicināja saimes ļaudis priecāties šajā skaistajā dienā. Svētkos visus sveica arī Priekules Novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska. Šajā reizē katra pārvalde bija izvirzījusi viņuprāt piemērotākos cilvēkus, kuri par dažādiem nopelniem ir cienīgi saņemt Ikara balvu – audžuģimenes, lielākie uzņēmēji, sportisti - bija izvirzīti augstajam apbalvojumam.

Sveikt Priekuli bija ieradušies arī kaimiņu pārstāvji no Skuodas pilsētas Lietuvā, kuri uzdāvināja naudas koku, lai Priekulei nekad nepietrūktu līdzekļu labiem darbiem.

Visas dienas laikā svētku programma bija tik piesātināta, ka dažbrīd bija grūti izvēlēties, kuru pasākumu apmeklēt, jo tie notika vienlaicīgi. Tomēr paši galvenie svētku akcenti bija paredzēti vakarpusē un tos apmeklēt varēja ikviens.

Bērniem svētku laikā bija iespējams piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, kurās varēja gan apgleznot sadzīves priekšmetus, gan izgatavot kādu interesantu lietiņu, veidot ziedus un tos vēlāk arī ņemt līdzi uz mājām. Savukārt mākslas skolas radošajā darbnīcā veidotos darbus vēlāk bija iespējams pārdot un iegādāties izsolē. Vēl mazākie apmeklētāji varēja no sirds izlēkāties piepūšamajās atrakcijās un pajāt uz zirdziņa, kur bija novērojamas pat rindas, jo visiem uzreiz vietas nepietika, vēl bija iespēja noskatītie leļļu izrādi un izdejoties disenītē.

Kā jau tradicionāli, svētkos bija amatnieku tirdziņš, kur varēja nopirkt ne tikai kādu našķi, bet arī priecēt acis skaistajos rotu un dažādu citu aksesuāru stendos.

Svētkus apmeklēja gan esošie priekulnieki, gan bijušie, gan ciemiņi no tuvākām un tālākām apkārtnes pilsētām. Bija pat tādi, kuri atbraukuši no ārzemēm un speciāli plānojuši atvaļinājumu šajā laikā, lai varētu paviesoties dzimtajā pusē un apmeklēt Ikara svētkus.

Prieks mājo Priekulē un uz tikšanos atkal nākamgad!

Bilžu galerija