Valsts svētkos godina novada iedzīvotājus.

Ar daudziem pasākumiem Priekules novadā tika svinēta Latvijas valsts 93 dzimšanas diena. Katrā pagastā šiem svētkiem par godu tika sarūpēti gan koncerti, gan atpūtas vakari, gan lāpu gājieni. Pasākumu laikā godināti tika sakoptāko sētu saimnieki un sabiedriski aktīvi novada iedzīvotāji.
18. novembrī valsts svētki tika atzīmēti arī Priekulē. Kupls skaits iedzīvotāju pulcējās uz ikgadējo lāpu gājienu, kā arī svētku salūtu. Novada ļaudis varēja apmeklēt arī ekumenisko Dievkalpojumu Priekules evaņģēliski luteriskajā baznīcā un baudīt koncertu Priekules daudzfunkcionālajā sporta hallē ar Liepājas teātra aktieru piedalīšanos. Pasākuma laikā tika sumināti Priekules novada sakoptāko sētu īpašnieki un tie cilvēki, kuri saņēma pateicības rakstus par sabiedrisko darbu. Nominantus apbalvošanai izvirzīja pārvalžu vadītāji un iedzīvotāji. Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska, izpilddirektors Andris Razma un priekšsēdētājas vietniece Arta Brauna kopā vadīja apsveikšanas ceremoniju.
Goda rakstus saņēma: Priekules vidusskolas skolotāja Agita Zuļģe, Priekules slimnīcas galvenā ārste Tatjana Ešenvalde, bijušais Kalētu pagasta pārvaldes vadītājs Dzintars Kudums, Jaunatnes pasaules čempions pauerliftingā Artis Šteins, Krotes Kronvalda Ata pamatskolas saimniecības daļas vadītājs Saša Siņickis.
Atzinības raksti tika pasniegti: Kalētu mūzikas un mākslas skolas direktorei Olitai Mauerzakai, Kalētu pagasta projektu rakstītājai Elitai Jaunzemei, Priekules novada izglītības metodiķei Agritai Purviņai, grāmatas „Putnu dārza cimdi” autorei Veltai Jeroņinai, Virgas pagasta kultūras dzīves atbalstītājai Elgai Bunkai, biedrības „Kanu Atvars” valdes loceklei Dzintrai Blūmai, Virgas pārvaldes vadītājai Rutai Balodei, daudzbērnu ģimeņu atbalstītājai Inesei Kurvinai.
Patiecības rakstus saņēma: Viesturs Niedols no Bunkas pagasta, Krotes Kronvalda Ata pamatskolas direktore Inese Vītoliņa, Bunkas kultūras nama mākslinieciskās daļas vadītāja Malda Andersone, Krotes folkloras un drāmas kopu vadītāja Līga Strēle, Imants Akerblūms no Bunkas pagasta, kā arī vairāki uzņēmumi, kuri snieguši atbalstu gan daudzbērnu ģimenēm, gan citiem grūtībās nonākušiem iedzīvotājiem – SIA „Apro Baltic”, SIA „ Salus C”, SIA „IJ Invest”, SIA „Kapitāls D”.
Par nenogurstošu darbu un daudzām jaunām, radošām idejām kopjot savas sētas tika sveikti arī Priekules novada konkursa „Par sakoptu Priekules novadu – 2011” laureāti: viensēta ar ražošanu – Bunkas pagasta „Mežiņi”, viensēta bez ražošanas – Virgas pagasta „Vecdzintari”, viensēta bez ražošanas – Kalētu pagasta „Brieži”, Individuālas mājas pilsētā – Priekulē Raiņa iela 39, Parka iela 6.
Kā atzina māju „Mežiņi” saimnieki Monika un Nikolajs Kaņevski, motivācija, lai sakoptu savu sētu esot pavisam vienkārša – viņi to darot priekš sevis, lai vasarā, pēc smagā darbā pavadītas dienas, viņi varētu atpūsties sakoptā un skaistā vidē. Ar tējas krūzi rokās, apsēsties dārzā un baudīt vakarā putnu treļļus un brīnišķīgo lauku ainavu. Latvijai viņi svētkos novēl ātrāk pārvarēt ekonomiskās krīzes radītās sekas, bet iedzīvotājus viņi aicina mīlēt un cienīt līdzcilvēkus, tad arī viss izdosies!
Virgas pagasta „Vecdzintaros” dzīvo Gunārs Gudriķis un Ināra Pūpola. Viņi „Vecdzintaros” saimnieko jau 15 gadus. Kad tur sākuši dzīvot, bijis viss aizaudzis un nekopts. Tā pamazām sākuši veidot savu sētu un rezultāts ir ticis arī novērtēts. Viņi saka, ka vienkārši gribas, lai apkārt viss būt skaisti. Savas idejas dārza ainavas iekopšanai atrod dažādos žurnālos, puķu draugu saietos un skaistās pilsētās, kā, piemēram, Ventspilī. Kundze gan smejot piemin, ka bieži vien viņas idejas vīrs bremzējot, taču ar laiku viņš tomēr piekāpjoties. Arī meitas māja, kura dzīvo Liepājā, šogad saņēmusi titulu kā sakoptākā sēta. Viņi nesaprot, kā var dzīvot aizaugušā vidē, jo ziedi taču dod prieku. Latvijai viņi novēl kļūt sakoptai, lai varētu ar viņu lepoties! Būsim stipri savās ģimenēs un vairosim skaisto ap sevi!

Bilžu galerija