VĀRTĀJAS UPE – Dokumentālajā seriālā

Laikā, kad cilvēki aicināti strādāt attālināti un nepulcēties pasākumos un sarīkojumos, televizors kļuvis par mūsu draugu ikdienā. 2.aprīļa pievakarē skatītājiem tika piedāvāta kārtējā sērija no dokumentālās stāsta par Latvijas upēm. Šoreiz uzmanība centrā VĀRTĀJAS upe, kas plūst cauri Priekules novadam.

Kā stāsta filmas veidotāji, dienvidkurzemes pasakaini skaistā upe Vārtāja cieši saistīta ar latviešu valodas pētnieka un kopēja Ata Kronvalda dzīvi un darbību. Līdzās Kronvaldu Ata radīto vārdu virknei, seriāla galvenie varoņi Roberts, Helēna un sunenīte Urga uzzināja arī baiso stāstu par Krotes pionieru nometnes bērnu likteni. Helēna piemērīja greznos Krotes un Virgas tautastērpus, jaunieši ielūkojās pamestā padomju armijas pilsētiņā netālu no Paplakas,  iemēģināja roku māla trauku darināšanā pie māksliniekiem Kristīnes un Mārtiņa CUKURIEM.

Paldies vietējiem iedzīvotājiem un Priekules novada kultūras ļaudīm Litai VĒKAUSEI, Mairai RUNEI, Daigai EGLEI un Virgas jauniešiem Leonīdam KOSTJAJEVAM  un Marekam BERGMANIM, kas ziedoja laiku filmēšanas grupai, lai  rezultātā Latvijas iedzīvotājiem TV ekrānos atklātos Vārtājas upes neskartās dabas skaistums un stāsti, kas cieši savijušies ar dzīvi pie upes.

Kas nav redzējuši filmu, aicinām noskatīties ierakstu ŠEIT -

Gundars Venens,