Aktuālā informācija

Gada ienākumu deklarācija par 2019. gadu

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka no 1. marta līdz 1. jūnijam saimnieciskās darbībasveicējiem, kā arī individuālo uzņēmumu, t.sk. zemnieku un zvejnieku saimniecību īpašniekiem, kuri ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāji, jāiesniedz gada ienākumu deklarācija par 2019. gadu.

Savukārt fiziskās personas, kuras neveic nekāda veida saimniecisko darbību un brīvprātīgi vēlas iesniegt Gada ienākumu deklarāciju par 2019. gadu, lai saņemtu atpakaļ pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem un to nodokļa pārmaksu, kas izveidosies, piemērojot diferencēto neapliekamo minimumu, var to izdarīt no šā gada 1. marta līdz pat 2023. gada 16. jūnijam. Tāpat visa 2020. gada laikā vēl var pieprasīt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli arī par 2017., 2016. gadu, bet līdz 2020. gada 16. jūnijam – vēl arī par 2016. gadu.

Valsts amatpersonām kārtējā gada deklarācija par 2019. gadu ir jāiesniedz no 15. februāra līdz 1. aprīlim.

Plašāka informācija VID mājas lapā: www.vid.gov.lv

Informācija par deklarācijas aizpildīšanu un iesniegšanu elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), kā arī video pamācība ir pieejama šeit: https://www.vid.gov.lv/lv/gada-ienakumu-deklaracija

 

Atpakaļ