Cilvēki novadā
"Gribas, lai esam tie labākie"
Patricija Andersone
Patricija Andersone 2017. gada 31. augusta Priekules novada domes sēdē ievēlēta par Bunkas pagasta pārvaldes vadītāju. Darbu jaunajā amatā līdzšinējā Finanšu nodaļas vadītāja uzsākusi 1. septembrī.
Pēc tam, kad līdzšinējais Bunkas pagasta pārvaldes vadītājs Edgars Dargužis uzrakstīja atlūgumu, Priekules novada dome izsludināja atklātu konkursu uz vakanci, tajā pieteicās 7 pretendenti. Izvērtējot pieteikumus, uz pārrunām tika aicināti 4 kandidāti.
Kā vispiemērotāko kandidatūru komisija izvēlējās Patriciju Andersoni, kura kopš novada izveidošanas 2009. gadā strādājusi par Priekules novada pašvaldības Finanšu nodaļas vadītāju. Domes sēdē 9 deputātiem balsojot “par” un 6 “pret”, P. Andersone tika ievēlēta un iecelta amatā par Bunkas pagasta pārvaldes vadītāju.
Piemetīs ogļu kravu
“Pagasts īstenībā jau ir ļoti sakārtots – visa kā tur ir. Tikai jāpiemet jauna ogļu krava, lai tas viss iet uz priekšu,” ar nelielu humora devu Bunkas pagasta pārvaldes vadītāja raksturo savu jauno darba cēlienu. Kā nekā pagasts viņai labi pazīstams – te dzīvo kopš piecu gadu vecuma. Kopā ar mammu, kas kolhozā strādājusi par agronomi, jau kopš bērnības izbraukājusi to krustu šķērsu, arī cilvēki labi zināmi. Pamatskolu pabeigusi Krotē, vidusskolu – Durbē. Pēc tam paralēli neklātienes studijām ekonomistos Jelgavā toreizējā Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā uzsākusi darba gaitas turpat Bunkas pagastā.
“Pirms 30 gadiem 5. oktobrī sāku strādāt kultūras namā par mākslinieciskās daļas vadītāju – šogad man tāda jubileja,” viņa pasmaida. “Paralēli mācījos, strādāju, tad uznāca mīlestība, bērni. 90. gadi bija juku laiki – pirms pašām beigām augstskolu pametu. Pēc kultūras nama 1992. gadā sāku strādāt pagastā par grāmatvedi. Tā diezgan ilgu laiku tur strādāju.”
Taču ģimenes dzīvē ar laiku radušies sarežģījumi, pati nolēmusi, ka jāmācās. Tas noticis 2000. gadu pirmajā pusē. “Sāka parādīties vēsmas par reformām un izmaiņām. Domāju – man prakse un zināšanas ir, bet dokumenta nav. Tad es iestājos Jelgavā Lauksaimniecības universitātē ekonomistos. Ieguvu bakalaura grādu, un tad jau arī maģistra grādu. Kad sākās novadu veidošana, 2009. gadā mani uzaicināja šeit strādāt par Finanšu nodaļas vadītāju. Tā es te visu izdomāju, izauklēju. Gan mans bakalaura, gan maģistra darbs bija saistīts ar pašvaldības finanšu vadības sistēmu.”
Sper soli tālāk
P. Andersone uzskata, ka Finanšu nodaļas darbs nostiprinājies, savu lolojumu līdzīgi kā bērnu var laist lielajā dzīvē. “Tagad es jutos, ka esmu savu misiju te paveikusi, vilciens uz sliedēm uzlikts, viss tā kā rullē. Programma jaunā ieviesta, viss mums darbojas. Kā es nodaļas meitenēm teicu – devītais gads mums iesākās kopā, tas ir apmēram kā trešklasnieks. Un tie bērni jau ir diezgan patstāvīgi, viņus var palaist.” Priekules novada pašvaldības Finanšu nodaļas vadību turpmāk pārņems Silvija Skadiņa.
Jauns sākums 1. septembrī – tas zināmā mērā ir simboliski, spriež jaunā pagasta pārvaldniece. “Varbūt tas pat tā ir zīmīgi, ka mans jaunais darba posms sākas ar skolu. Es uzskatu, ka pagastā skola ir pati galvenā. Ja nav bērnu un dzīvības, tad nebūs nekā – ne tur vairs kultūra, nekas. Nav vairs vērts dēļ kā. Visi spēki jāieliek, lai skola mums ir viena no labākajām.” Un tad jau sekos saimnieciskie jautājumi.
Ieliks sirdi un dvēseli
“Pagasta teritorija ir milzīga, daudz mājokļu, daudz ikdienišķu, praktisku lietu. Protams, man pašai viss jāredz, tad es varu spriest. Ceļi, ūdens, kanalizācija, saimnieciskā puse. Ja budžetu un naudas lietas es apmēram redzu, cik tur ir tie cipari, tad saimnieciskās mazliet jāpiemācās. Bet tā kā esmu diezgan tehniski domājoša, domāju, ka diži kreņķis man tas nebūs.” Arī kolektīvs un vietējie darbinieki jāpiepazīst, tad var domāt par viņu motivēšanu.
“Ja es ko daru, tad daru ar sirdi un dvēseli. Gribas, lai mēs esam tie labākie – tas man kaut kā ir asinīs, un tā es centīšos,” P. Andersone pauž ar lielu pārliecību. Tiem, kas pārmet iespējamu interešu konfliktu, viņa atbild: “Absolūti neesmu nevienu brīdi kaut ko domājusi savtīgos nolūkos! Budžetu apstiprina dome – naudas ir tik, cik ir. Pārvaldes vadītājam ar bankas kontu nav nekādas saistības. Telefona un degvielas limitu apstiprina dome. Izpilddirektors pret mani kā pret privātpersonu Patriciju nepieņem nekādus rīkojumus. Ja kāds uz amatu iet un uzreiz domā – man būs labums tāds un tāds, tad es neesmu tas variants.”
PATRICIJA ANDERSONE
* Dzimusi 1969. gada 20. jūnijā.
* Dzīvo Bunkas pagastā.
* Izglītība:
2010. gads – LLU Ekonomikas fakultāte, sociālo zinātņu maģistra grāds ekonomikā;
2007. gads – LLU Ekonomikas fakultāte, sociālo zinātņu bakalaura grāds ekonomikā.
* Divu bērnu mamma.
* Vaļasprieks – ēdiena gatavošana.