Aktualitātes

Par mājas aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu Covid -19 pandēmijas laikā

Nacionālais veselības dienests aicina Covid-19 pandēmijas laikā, sniedzot pacientiem veselības aprūpes mājās pakalpojumus, rūpīgi novērtēt, vai pacientam nav akūtas elpceļu infekcijas pazīmes. Veselības aprūpes pakalpojumus mājās bieži saņem pacienti, kuri atbilst valstī noteiktām Covid -19 personu riska grupām.

 

Ja pacientiem ir konstatētas augšējo elpceļu slimības pazīmes par to ir jāinformē pacienta ģimenes ārsts, kurš ir tiesīgs lemt vai pacientam ir nepieciešams veikt Covid-19 diagnostiku. Šī izmeklējuma veikšanai ir nepieciešams ģimenes ārsta izrakstīts e- nosūtījumu E-veselības portālā vai mutisks pieteikums izmeklējumam pa tālruni 8303.

 

Ģimenes ārsts ir tiesīgs pieņemt lēmumu par pacienta tālāko ārstēšanas taktiku ar akūtām elpceļu infekcijas  pazīmēm un sniegt rekomendācijas tālākai veselības aprūpes pakalpojumu mājās nodrošināšanai.

 

Ar cieņu,

Jūsu Nacionālais veselības dienests

 

Atpakaļ