Kultūras notikumi

Projekts „Satiec savu meistaru!”

Jau otro reizi Latvijas Nacionālais kultūras centrs rīkoja projektu „Satiec savu meistaru!”, kurā aicināja piedalīties tautas lietišķās mākslas meistarus, stāstniekus, teicējus, muzikantus un citus tradicionālo prasmju zinātājus. Pasākuma laikā no 4. līdz 7. aprīlim visā Latvijā notika meistardarbnīcas, individuālas nodarbības, paraugdemonstrējumi, koncerti un danči, kur ikviens interesents varēja satikt savu meistaru.

Satiec savu meistaru! ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas pagājušajā gadā iekļauts Eiropas projektā Eiropas amatu prasmju dienas.

Viena no vairāk kā Latvijas 100 meistariem bija sastopama tepat Priekules mūzikas un mākslas skolā. Tā bija Ilga Gūža, kura ierādīja aušanas iemaņas. Viskuplākais apmeklētāju skaits bija no bērnudārza „Dzirnaviņas”. Kopā ar audzinātājām bērni iemēģināja roku steļļu pārvaldīšanā. Interese bija tik liela, ka vadītājai nācās izīrēt mazās stellītes, lai bērniem būtu iespēja arī ikdienā darboties.

 Interesanta darbošanās notika arī keramikas darbnīcā pie Kristīnes Cukuras, kur bērni veidoja katrs savu pogu. Prieks bija visiem!

Bilžu galerija

Atpakaļ