Notikumi

SMU „Jautrie pirkstiņi” Jauno uzņēmēju dienā Rīgā

19.maijā Krotes Kronvalda Ata pamatskolas Skolēnu mācību uzņēmuma „Jautrie pirkstiņi” komanda devās uz Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija (JA Latvija) organizēto Jauno uzņēmēju dienu 2015. Šajā mācību gadā Latvijā ir reģistrēti 814 skolēnu mācību uzņēmumi (SMU).

JA Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns atzīmē, ka: „SMU programma dod skolēniem iespēju pārbaudīt savu ideju konkurētspēju reālā tirgū un sacensība ar vienaudžiem ir papildus motivācija izveidot vēl labākus produktus. Kopējais SMU līmenis Latvijā ir ļoti augsts, un šī gada finālā bija vērojams patiešām labs skolēnu sniegums.”

No Krotes skolas pasākumā piedalījās Marija Pocjus, kas ir uzņēmuma vadītāja, kura mācās 7.klasē, Elīna Alise Paulauska, uzņēmuma grāmatvede, 7.klase un darbinieces – Amanda Daniela Kņūta un Maija Pauzere, 3.klase. Pamatskolas skolēniem par savu uzņēmumu un produktu žūrija bija jāpārliecina vienā sacensību kārtā – intervijās ar žūrijas komisiju pie sava SMU izstādes stenda.

Mums bija iespēja noskatīties un noklausīties vidusskolēnu un studentu prezentācijas, uzzināt ko ražo skolēni citos uzņēmumos. Lai arī godalgotas vietas šoreiz neieguvām, ir iegūta milzīga pieredze – prasme sadarboties, prezentēt, pārliecināt, uzklausīt, ieinteresēt un vēl daudz.

Skolēnu ražotie ielūgumi, kartiņas un dāvanu kārbiņas jau aizceļojušas uz dažādām vietām Latvijā un ārzemēs. Varam teikt, ka SMU „Jautrie pirkstiņi” pirmais darbības gads ir bijis ļoti veiksmīgs.

Mūsu produkciju varat apskatīt - http://www.draugiem.lv/jautriepirkstini

Inita Ozola, SMU ‘’Jautrie pirkstiņi” konsultante