Notikumi

Vides un dabaszinību projektu diena Kalētu pamatskolā

20.aprīlī Kalētu pamatskolā notika vides un dabaszinību projektu diena, kuras ietvaros katra klase strādāja pie savas tēmas.

1.klase pētīja un vēroja gaismas, siltuma un ūdens nepieciešamību augiem. Šos pētījumus viņi jau iesāka dabaszinību stundās. Projekta dienā viņi salīdzināja izdīgušo augu garumu, kuri atrodas siltumā, gaismā ar tiem, kuri ir aukstumā un ēnā. Bērni novēroja, kā augi tiecas uz gaismu – visi slīpi noliekušies pretī saulītei. Bija jāizmēra arī izaugušais sīpols, kuram pilns trauks pieaudzis ar saknēm un loki gari, sulīgi. Vēl pirmklasnieki sēja jaunas sēkliņas, aplaistīja tās, jo skaidrs, ka bez mitruma augi neaugs.

Nobeigumā katrs bērns uzrakstīja, ko jaunu uzzinājis darbojoties.

2.klase strādāja grupās. Sākumā pārrunājām, kāpēc vide ir jāsargā, ka ikvienam  jāizturas atbildīgi pret dabu.

Viena grupa apkopa klases puķes. Pēc tam piķēja stādiņus, lai novērotu to augšanas procesu. Uzskaitīja tuvākā apkārtnē augošos kokus, krūmus.

Otra grupa rakstīja par sastopamajiem dzīvniekiem un putniem. Bērni mācījās  arī strādāt ar enciklopēdijām. Klausījāmies internetā putnu balsis.

Izveidojām arī kopīgu plakātu „Zeme- mūsu mājas”, kurā parādījām paveikto. Katra grupa prezentēja savu darbu.

3.klases tēma bija „Atkritumi”. Mācību gada laikā tēma ir jau aplūkota dabaszinībās, mājturībā un citos priekšmetos. Projekta dienā skolēni strādāja darbiņus par atkritumu šķirošanu. Ļoti svarīgi ir zināt, kāpēc tos jāšķiro un svarīgi ir atrast jaunu pielietojumu dažādiem priekšmetiem – dot tiem „otro mūžu”. Trešklasnieki mājturības stundās to ir izdarījuši, uztaisot ļoti skaistus darbus no izlietotām plastmasas kārbām.

Pēc pusdienām devāmies apkārtnes uzkopšanas darbos – vispirms vācām nomestos gružus pie skolas, kurus sašķirojām pie konteineriem. Tad vācām visu nomesto pa ceļam uz „Kingu”un arī Priediena sākumā pie šķēršļu joslām. Bijām pārsteigti, ka katru gadu to darām, bet „Cūkmeņu” mums netrūkst – gružu bija ļoti daudz.

Diena pagāja ar labi padarītiem darbiņiem un gandarījuma sajūtu.

Skolotāja Iveta Tuskena